Jdi na obsah Jdi na menu

Služby

V Rabštejně jsou dostupné následující služby:

Ubytování a restaurace bývají v provozu zpravidla od dubna do června a od září do října pouze o víkendech a v červenci a srpnu celotýdenně. V ostatních měsících je možné služby využít pouze po předchozí domluvě, neboť jinak není otevřeno.

Nabídka stravovacích a ubytovacích služeb je tedy zvláště mimo hlavní letní sezónu omezená a zejména upozorňujeme všechny případné návštěvníky městečka, že zde bohužel není možné koupit základní potraviny. Klášter, zámek, kostel a loreta nejsou volně přístupné, ale jsou organizovány jejich prohlídky.

  • Turistickou známku a turistickou vizitku můžete koupit v rabštejnském infocentru Četnická stanice.

  • Svatbu vám v Rabštejně vystrojí především na zámku nebo v kostele Panny Marie Sedmibolestné, kde se příležitostně konají také mše, případně v loretánské kapli. Konkrétní možnosti a podmínky svatby v Rabštejně je nutné v dostatečném předstihu domluvit na Městském úřadu v Manětíně (telefon 373 392 258) nebo na faře v Plasích (telefon 731 621 241).

  • Od ledna 2016 je možné navštívit Muzeum Rabštejn.

Pro případné plánování dovolené či výletů je dobré vědět, že nejbližší další ubytování je v Manětíně, Novém Dvoře a Žihli. Teplá jídla vám v okolí nabídnou v Žihli, Chyších, Manětíně a na dalších vzdálenějších místech. Potraviny a další základní věci nejblíže koupíte v Žihli, Chyších, Manětíně, Mladoticích a Pšově. Policejní služebna s působností pro Rabštejn je v Kralovicích a Manětíně, pošta tamtéž a dále i v Žihli a Chyších. Nejbližší nemocnice je v Plzni, lékárna v Manětíně a Žluticích. Bankomaty najdete v okolí v Manětíně (ČSOB), ve Žluticích (ČS, ČSOB), Jesenici (ČSOB) a Kralovicích (ČS, ČSOB, KB). Benzín načerpáte nejblíže v Žihli, Manětíně nebo Žluticích.

Kompletní databázi služeb v okolí najdete na regionálním turistickém portálu Postřelí.cz.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Depeche Mode

(Jan, 1. 2. 2021 0:34)

Snad se aspon v létě covidové šílenství uvolní,aby jsme se mohli podívat na pěkný kamenný most po kterém kráčel Jan Hus a např.se na něm natáčel videoklip Personal Jesus-Stargate mix pro kultovní kapelu Depeche Mode.

Super

(Pepa, 7. 6. 2015 14:32)

Tento výkend jsme se vydali na výlet i s dětma 7 a 5 let.I když jsme v lese trochu zabloudili tak jsme si to moc užili.Rabštej je prostě nádherné místo.Určitě se jsem ještě vrátíme.

Re: Super

(Četnická stanice, 26. 6. 2015 18:59)

Děkujeme a rádi vás opět přivítáme na Rabštejně!

Nádhera

(Marek, 7. 4. 2014 11:44)

Dobrý den, šel jsem v pátek pěšky z Mladotic do Rabštejna a byl jsem nadšen ! Bohužel jsem došel těsně před odjezdem busu, takže to bylo bez procházky po městě a jenom jedno nefiltrované U Laury,ale určitě se vrátím - ,,něco,, tam a v okolí je ....

TEREAZA

(Tomáš, 28. 11. 2011 10:12)

neníliž pak Tereza z Havraního kamene?

Potěšení je na naší straně

(Ondřej Fábera, 17. 11. 2011 0:21)

Děkujeme, taková slova nás s kolegou Tomášem samozřejmě moc těší. A doufám, že se Vám u nás v Rabštejně líbilo/líbí/bude líbit.

Výborně udělané stránky

(Tereza, 16. 11. 2011 23:23)

Děkuji správci, který se o stránky stará. Jsou moc příjemně udělané a dá se v nich dobře orientovat.