Jdi na obsah Jdi na menu

Doprava

Jak se k nám dostanete veřejnou dopravou?

Formulář pro objednání spoje ze zastávky Manětín, Rabštejn nad Střelou (pouze nástup, výstup se objednává u řidiče)

Během července a srpna je Rabštejn přístupný veřejnou dopravou po celý týden, tj. od pondělí do neděle. Prosíme, pokud se k nám chystáte, nechte své auto doma a přijeďte vlakem a autobusem. Pomůžete nám tak i do budoucna udržet obnovené celotýdenní autobusové spojení, ušetříte si komplikace se zdejším nedostatkem míst k parkování a ještě ušetříte naši krásnou okolní přírodu. Děkujeme!

V letním období v sobotu a neděli nebo ve svátek se nejprve vydáte vlakem do rychlíkové stanice Žihle na trati 160 Plzeň - Žatec - Most. Z Prahy a dalších míst je nejlepší spojení s přestupem v Plzni, z Plzně a Mostu jezdí rychlíky přímo. Ze Žihle jezdí od července do září o víkendech a svátcích dva páry spojů autobusové linky 355 Kralovice - Žihle - Rabštejn nad Střelou - Manětín. Všechny autobusové spoje linky 355 navazují v Žihli na rychlíky v obou směrech jezdící téměř po celý den každé dvě hodiny. A pokud náhodou zrovna na daný rychlík autobus 355 nenavazuje, čeká vás do Rabštejna příjemná procházka lesem nebo po silnici přes Nový Dvůr, která měří přibližně 6 kilometrů a obnáší (s rezervou) dvě hodiny chůze. Na linku 355 můžete přestoupit také v Manětíně nebo Kralovicích, kde jsou ovšem návaznosti v dalších směrech spíše nahodilé. Linka 355 vám umožní navštívit společně s Rabštejnem během jediného dne také barokní zámek Manětín nebo muzeum v bývalém klášteře Mariánská Týnice a opět se pohodlně vlakem nebo autobusem vrátit domů.

V období mimo letních prázdnin není víkendová linka 355 v provozu a město není o víkendech veřejnou dopravou obsluhováno!

V pracovních dnech je spojení veřejnou dopravou do našeho města bohužel komplikované, protože úsek Žihle, nádraží - Rabštejn není v tomto období obsluhován a zastávka ve městě je obsluhována pouze po předchozím objednání. Je tedy buď možné dojet vlakem do rychlíkové stanice Žihle na trati 160 Plzeň - Žatec - Most a odtud vyrazit pěšky. Autobusové spojení do Rabštejna je v pracovních dnech zajišťováno pouze linkou 354 (Kralovice) - (Mladotice) - Manětín - Rabštejn nad Střelou, která v Manětíně většinou navazuje na spojení dále do Plzně. Dlouhé čekání na přípoj v Manětíně doporučujeme využít pro návštěvu místního zámku nebo nákup potravin, pokud k nám jedete na delší dobu. V Mladoticích je také u některých spojů umožněn přestup na osobní vlaky na trati 160 v relaci Plzeň - Plasy - Mladotice - Žihle.

Pokud cestujete z Karlových Varů, Prahy či Kladna přes Rakovník nebo jen nechcete jet stejnou cestou tam i zpátky, doporučujeme využít železniční spojení do stanice Chyše, která leží na trati 161 Rakovník - Bečov nad Teplou (- Karlovy Vary) a která je od Rabštejna vzdálena 11 kilometrů po příjemné a velmi málo frekventované silničce údolím Střely. Velkým plusem této varianty je možnost navštívit cestou chyšský zámek a pivovar s restaurací, je zde možné také nakupovat. Z Rakovníka se dostanete přímým vlakem do Prahy, z Bečova do Karlových Varů a Mariánských Lázní a z Blatna do Plzně a Mostu. V sobotu a neděli není mimo letní období autobusová linka 354 v provozu a nejbližší zastávky s víkendovou obsluhou jsou Žihle (vlak), Chyše (vlak) a Manětín, náměstí (autobus).

Celostátní vyhledávání spojení naleznete zde.

Jak se k nám dostanete autem?

Prosíme, pokud k nám cestujete v červenci nebo srpnu o víkendech, nechte své auto doma, protože není kde parkovat. Pokud k nám i přesto přijedete autem, parkujte, prosím, tak, aby kolem vás projel autobus i hasiči. Zejména neparkujte v prostoru otočky autobusu pod klášterem a v okolí penzionů U Laury a U Kamenného mostu parkujte jen na jedné straně silnice. Děkujeme za ohleduplnost!

Z Mostu a Plzně se vydáte po silnici I/27 a v obci Žďár mezi Jesenicí a Kralovicemi odbočíte na silnici II/206 směrem na Podbořánky, Žihli, Rabštejn a Manětín. Od tohoto místa je Rabštejn označen směrovkami. Na křižovatce před Žihlí odbočíte vpravo a přes městečko pokračujete stále po hlavní silnici. Tato silnice II/206 vás dovede až do Rabštejna nad Střelou.

Z Karlových Varů a Prahy se vydáte po dálnici D6 a na jejím 83. kilometru odbočíte směrem na Chyše. Na křižovatce ve městě odbočíte vpravo směrem na Žlutice a za městem odbočíte vlevo přes železniční přejezd Střelské dráhy směrem na Rabštejn a Manětín. Od tohoto místa je Rabštejn značen směrovkami. Samotu Bohuslav a vesnici Močidlec projedete rovně, v následující vsi Stvolnech odbočíte vlevo na silnici II/206 a záhy dojedete do Rabštejna nad Střelou.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář