Jdi na obsah Jdi na menu

Služby

V Rabštejně jsou dostupné následující služby:

 • Info-Café Četnická stanice - turistické informace a prohlídky, mapy, pohledy, turistické známky, vizitky a razítka, plakáty o akcích v okolí, drobné občerstvení, úschova kol, dětský koutek. CELOROČNÍ PROVOZ minimálně od soboty do neděle! Aktuality na Facebooku.

 • Lovecký klub Hubert - malá restaurace s venkovním i vnitřním posezením u mostu, ubytování,
  Rabštejn nad S
  třelou 32 (hubert.rabstejn@email.cz, 725 587 753, 373 392 395). V SOUČASNOSTI NA PRODEJ - INFORMACE O PROVOZU BEZ ZÁRUKY.

 • Penzion U Laury - penzion a restaurace s velkou venkovní terasou,
  Rabštejn nad Střelou č. e. 75 (manana23@seznam.cz, 723 225 731). Vedle penzionu se každý víkend od jara do podzimu prodávají domácí koláče paní Čiperové.

 • Ubytování POD RABŠTEJNSKÝM ZÁMKEM - ubytování ve vile s velkou zahradou,
  Rabštejn nad Střelou č. e. 70 (jh.jitka@seznam.cz, 602 400 494)

 • Tábořiště Pod Smrkem u řeky Střely - vodácké a dětské tábořiště bez vybavení a obsluhy (pozor na termíny konání táborů prakticky po celé léto, více informací zde)

Ubytování a restaurace bývají v provozu zpravidla od dubna do června a od září do října pouze o víkendech a v červenci a srpnu celotýdenně. V ostatních měsících je možné služby využít pouze po předchozí domluvě, neboť jinak není otevřeno.

Nabídka stravovacích a ubytovacích služeb je tedy zvláště mimo hlavní letní sezónu omezená a zejména upozorňujeme všechny případné návštěvníky městečka, že zde bohužel není možné koupit základní potraviny. Klášter, zámek, kostel a loreta nejsou volně přístupné, ale jsou organizovány jejich prohlídky.

 • Turistickou známku a turistickou vizitku můžete koupit v rabštejnském infocentru Četnická stanice.

 • Svatbu vám v Rabštejně vystrojí především na zámku nebo v kostele Panny Marie Sedmibolestné, kde se příležitostně konají také mše, případně v loretánské kapli. Konkrétní možnosti a podmínky svatby v Rabštejně je nutné v dostatečném předstihu domluvit na Městském úřadu v Manětíně (telefon 373 392 258) nebo na faře v Plasích (telefon 731 621 241).

 • Od ledna 2016 je možné navštívit Muzeum Rabštejn.

Pro případné plánování dovolené či výletů je dobré vědět, že nejbližší další ubytování je v Manětíně, Novém Dvoře a Žihli. Teplá jídla vám v okolí nabídnou v Žihli, Chyších, Manětíně a na dalších vzdálenějších místech. Potraviny a další základní věci nejblíže koupíte v Žihli, Chyších, Manětíně, Mladoticích a Novosedlech. Policejní služebna s působností pro Rabštejn je v Kralovicích a Manětíně, pošta tamtéž a dále i v Žihli a Chyších. Nejbližší nemocnice je v Plzni, lékárna v Manětíně a Žluticích. Bankomaty najdete v okolí v Manětíně (ČSOB), ve Žluticích (ČS, ČSOB), Jesenici (ČSOB) a Kralovicích (ČS, ČSOB, KB). Benzín načerpáte nejblíže v Žihli, Manětíně nebo Žluticích.

Kompletní databázi služeb v okolí najdete na regionálním turistickém portálu Postřelí.cz.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Super

(Pepa, 7. 6. 2015 14:32)

Tento výkend jsme se vydali na výlet i s dětma 7 a 5 let.I když jsme v lese trochu zabloudili tak jsme si to moc užili.Rabštej je prostě nádherné místo.Určitě se jsem ještě vrátíme.

Re: Super

(Četnická stanice, 26. 6. 2015 18:59)

Děkujeme a rádi vás opět přivítáme na Rabštejně!

Nádhera

(Marek, 7. 4. 2014 11:44)

Dobrý den, šel jsem v pátek pěšky z Mladotic do Rabštejna a byl jsem nadšen ! Bohužel jsem došel těsně před odjezdem busu, takže to bylo bez procházky po městě a jenom jedno nefiltrované U Laury,ale určitě se vrátím - ,,něco,, tam a v okolí je ....

TEREAZA

(Tomáš, 28. 11. 2011 10:12)

neníliž pak Tereza z Havraního kamene?

Potěšení je na naší straně

(Ondřej Fábera, 17. 11. 2011 0:21)

Děkujeme, taková slova nás s kolegou Tomášem samozřejmě moc těší. A doufám, že se Vám u nás v Rabštejně líbilo/líbí/bude líbit.

Výborně udělané stránky

(Tereza, 16. 11. 2011 23:23)

Děkuji správci, který se o stránky stará. Jsou moc příjemně udělané a dá se v nich dobře orientovat.